wtorek, 2 lutego 2016

Parada bajkowych postaci-Norymberga Toon Walk 2016

Ostatnia sobota 30 stycznia była dla mnie i męża bardzo pracowitym dniem, w sensie fotograficznym.

Najpierw poszliśmy na paradę, która odbywa się już chyba po raz czwarty w Norymberdze, a wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Zabawek, które jak co roku o tej porze mają miejsce też w Norymberdze. 

Szkoda, że nie mamy już małych dzieci, bo nie ma nic wspanialszego, jak widzieć ich uśmiechnięte buzie na widok takich pięknych, naturalnej wielkości maskotek z ulubionych bajek i filmów. Parada miała jeszcze kilka innych akcentów, jak np. zespoły taneczne i orkiestry. Najciekawszy wydał nam się ten w oliwkowo-pomarańczowych strojach z fantazyjnymi makijażami, grającymi muzykę w stylu gugga, rodem ze Szwajcarii. Zespół jest z pobliskiego Wendelstein, grają na instrumentach dętych i perkusji szlagiery ostatnich 50 lat w stylu właśnie gugga, czyli głośno, rytmicznie i trochę  jakby w sposób szalony, ale taki właśnie  jest ich artystyczny zamysł już od ponad 20 lat.Zdjęcia udostępniliśmy już do banków zdjęć  Shutterstock i  Dreamstime.

Zainteresowane osoby zapraszam na te strony: 

Zapraszam teraz serdecznie do oglądania tych zdjęć z parady (tu na blogu w małych rozmiarach), natomiast  z wieczoru w zupełnie  innych stylu, bo mongolskim zaproszę w następnym poście. 


 175 maskotek podczas jednego pochodu, to niesamowite, Norymberga pobiła w tym roku rekord.

Pozdrawiamy wszystkie dzieciaki, te małe i te duże

Anna i Richard DudaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli to Ci się podobało, to proszę udostępnij lub napisz kilka słów komentarza.
Dziękuję bardzo, Anna Duda

Archiwum bloga

Popularne posty