sobota, 6 września 2014

Salzburg - kawa z ładnym widokiem

Po drodze z Norymbergi do Opatiji, nie mogliśmy nie zatrzymać się w Salzburgu, chociaż na chwilkę, na kawę. Wyszukałam wcześniej w internecie różne kawiarnie, restauracje z tarasem, najlepiej wysoko, z ładnym widokiem,  a jeszcze lepiej w zabytkowej części miasta, no i proszę jest - hotel Stein  nad rzeką Salzach i jego taras z widokiem na Twierdzę Hohensalzburg.  Och na pewno tu wrócimy i to nie tylko na kawę, wjedziemy, wdrapiemy się, gdzie się tylko da, a starówka wpisana na listę UNESCO to już obowiązkowe zwiedzanie.

Tradycyjnie, dwie pocztówki z miasta 

Mototypia po mojemu

a tu już migawki z okna samochodu 
miasto trolejbusówi jeszcze kilka fotek pięknych gór w okolicy Salzburga i później z drogi do Chorwacji przez Słowenię. Muszę przyznać, że mój aparat dobrze się spisuje nawet w czasie jazdy, przez szybę.Link do Wikipedii, gdyby ktoś chciał poczytać o wspomnianej wyżej twierdzy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Hohensalzburg


Teraz już, bez dłuższego postoju jedziemy do Opatiji, chorwackiego, pięknego kurortu, pamiętającego ciągle złote czasy Austro-Węgier, których przecież Opatija była najmodniejszym nadmorskim celem wypoczynku i nie tylko; kurortem, pełnym blichtru i zarezerwowanym dla austriackiej arystokracji i koneserów sztuki.
Czytaj więcej:
"OPATIJA- chorwackie Monte Carlo": 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli to Ci się podobało, to proszę udostępnij lub napisz kilka słów komentarza.
Dziękuję bardzo, Anna Duda

Archiwum bloga

Popularne posty