niedziela, 10 marca 2013

TÜRKEI/ TURCJA- wprowadzenie


Turcja w moim osobistym rankingu pożądanych miejsc, stała wcześniej na szarym końcu. Sama właściwie nie wiem, dlaczego. Zawsze preferowałam Hiszpanię, Grecję, Francję, Chorwację, Włochy, a Turcja, no cóż, długo musiała na mnie czekać. Kiedy w końcu wybrałam się tam na rodzinne 2-tygodniowe wakacje, moje postrzeganie kraju  i mieszkańców zmieniło się na plus.  Pozytywnie zaskoczyła mnie wysoka jakość usług hotelowych ( mieszkałam zarówno w 5-gwiazdkowym hotelu, jak i w 3-gwiazdkowym), miła i gościnna atmosfera i bardzo zróżnicowane możliwości spędzania wolnego czasu. Poza tym krajobrazy, historia i krystalicznie czysta woda. Jesli przeglądacie katalogowe zdjęcia, to wierzcie mi, one  nie kłamią, myślę, że w naturze wygląda to wszystko nawet lepiej.


Turcja jest tak ogromna, że trzeba nie lada zachodu, aby podczas jednego urlopu zobaczyć choć kilka najważniejszych, najbardziej atrakcyjnych miejsc i to tylko w najbliższej okolicy. Nasza zaplanowana "najbliższa okolica" to był ten biały prostokąt na mapie. Mały wycinek, prawda? , a i tak zrobiliśmy autem 1300 km.
Marzyła mi się jeszcze Kapadocja, Pammukale, Bodrum, Dalyan, ale nie jest to możliwe, aby w ciągu  2 - tygodniowego urlopu zobaczyć aż tyle, a do tego nie zmęcz dzieci. Chciałam, aby to był zarówno wypoczynek, frajda dla nich, a nie tylko zaspokojenie mojej chorobliwej ciekawości Świata. 

Dlatego musiałam wszystko bardzo precyzyjnie zaplanować. Wyszło super: zwiedzanie na przemian z zabawą i wypoczynkiem. Zresztą zobaczcie sami
Aby to wszystko wyglądało przejrzyście będę pisać osobne posty - każdy poświęcony jednemu etapowi podróży po Turcji:


3. wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego   + wąwóz Saklikent 

LINK: http://fotoreisemania.blogspot.de/2013/03/rozpocza-sie-piekny-dzien-w-tureckim.html

4. antyczne Side (na zdjęciu obok), Alanya,  wodospad w Manavgat, Green Canion

w opracowaniu
 5. starożytny amfiteatr w Aspendos, Antalya, Kemer (na zdjęciu obok) 

w opracowaniu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli to Ci się podobało, to proszę udostępnij lub napisz kilka słów komentarza.
Dziękuję bardzo, Anna Duda

Archiwum bloga

Popularne posty